Een alternatief voor manifesteren

Er zijn mensen die zweren bij The Secret en het manifesteren van wat ze willen hebben in het leven. Het werkt voor hen en ze zijn er blij mee. Voor die mensen is dit niet het juiste artikel.

Dit is een blogje voor de mensen die zichzelf het apenzuur affirmeren en een tennisarm hebben van het journalen en schrijven in hun dankbaarheidsdagboek. Met matige resultaten.

Het is voor mensen wiens huis is behangen met visionboards, de ene nog mooier dan de andere, maar die desondanks ’s avonds wakker blijven liggen omdat ze hun droomleven nóg harder moeten visualiseren want het komt maar niet.

En het is voor mensen die naar video’s kijken of MP3’s beluisteren om hun hersengolven te moduleren naar een betere ontvangstfrequentie zodat de rijkdom en het geluk binnenkort eindelijk van hun zal zijn – maar die nog daar nog altijd tevergeefs op wachten.

Jij, lieve ploeteraar-voor-geluk, kunt met al die dingen stoppen zodra er een veelvoorkomend misverstand is opgehelderd.

Het misverstand is: een mens ervaart de dingen die zich in zijn of haar buitenwereld bevinden. Van buiten naar binnen. “Wat daarbuiten in jouw omgeving is, bepaalt hoe je je voelt”, beweert dit misverstand. Het laat je geloven dat je gelukkiger, veiliger en vrijer zult zijn als je bepaalde dingen bezit of kunt doen. Dus heb je meer geld nodig, het droomhuis, die speciale auto of de bijzondere liefdesrelatie. En dat daarvoor gemanifesteerd moet worden, lijkt vanuit dit misverstand heel logisch. Zeker als je mensen hoort vertellen dát ze het geld, een droomhuis, de auto of de relatie hebben weten te manifesteren en nu héél gelukkig zijn. Beetje (of heel) pijnlijk als jou dat manifesteren dan niet lukt en je het idee hebt dat je dan dus nooit écht okay zult kunnen zijn.

Gelukkig is dit een misverstand dat opgehelderd kan worden. 

De opheldering is: een mens ervaart nimmer de buitenwereld maar altijd het ‘eigen’ denken. [‘Eigen’ tussen haakjes omdat het zeer arbitrair is of denken wel door jou geproduceerd wordt – maar laten we dat vraagstuk even laten liggen voor een volgend blogje.] 

Je gelukkiger, veiliger en vrijer voelen hangt zodoende niet af van wat je bezit of meemaakt, maar van wat je denkt. De opheldering laat zien dat je altijd je denken voelt. Niet soms maar écht altijd, ook al herkennen we soms niet direct dat dit zo is. Als ik me ongelukkig voel, is dat omdat ik onveilige gedachten heb. Voel ik me tekort gedaan, dan komt dat doordat ik minderwaardigheidsgedachten heb. Verdrietige gedachten zorgen voor een verdrietig gevoel, vrolijke gedachten voor een vrolijk gevoel, enzovoort. Dat heeft in praktijk helemaal niets te maken met wat ik heb of waar ik ben.

Moeilijk te geloven?

Check dan even of je op vakantie altijd blij bent, nooit onzeker en geen moment ontevreden. En check even of je bankrekening altijd van invloed is op hoe (on)veilig je je voelt, of slechts af en toe. Controleer gelijk ook of je altijd blij bent met je partner of ongelukkig als je er geen hebt – ongetwijfeld constateer je dat dit alleen het geval is als je er aan denkt.

Zodra het misverstand is opgehelderd, al is het maar een héél klein beetje, kun je steeds meer gaan herkennen dat je geluk en je gevoelens van vrijheid en veiligheid niet bevredigd zullen worden met spullen of bijzondere ervaringen. Het goeie gevoel dat je nu zoekt via manifesteren, is als het ware de andere kant op te vinden, niet bij alles daarbuiten jou, maar in wat jij al bent en altijd al was. Puur Mind, zoals we dat in 3P-taal zeggen. Of pure levensenergie. In de taal van andere stromingen die naar dezelfde opheldering wijzen: het leven zelf, puur bewustzijn, het al, het goddelijke, de eenheid.

Om dat absolute ‘okay zijn’ te ervaren hoef je niets te doen en niets te hebben – stilvallen en eventueel kijken vóór de woorden & de taal die we gewend zijn te gebruiken, is genoeg. Daar is het al.